AIAD

Platz StartNo Cat.No Gender Handler Hundename Team A B C Total Info
1 12 26 Ingar Andersen Olex Chuck vom Landgraf NOR 98 92 96 286 vorzüglich
2 36 23 Daniela Lechner Buddy vom Hexenzauber GER 97 94 94 285 sehr gut
3 10 10 Tarja Riikonen Diragos Sepultura FIN 92 90 97 279 sehr gut
4 29 29 Gerhard Umgeher Hatari Opus Meum AUT 95 89 94 278 sehr gut
5 11 30 Johann Thaler van da Hell Yvy AUT 95 92 91 278 sehr gut
6 19 7 Pavel Pluhař Idar Gumby CZE II 89 89 95 273 sehr gut
7 17 32 Roger Forrer Karla vom Maindreieck CHE 90 88 94 272 sehr gut
8 23 8 Pernille Marie Nielsen Brown Chief Ayden DNK 88 88 94 270 sehr gut
9 33 27 Martin Kruiss Colt vom Hermanns Hanten AUT 75 91 96 262 gut
10 39 13 Davy Wertz Athos vom Beelzebub NLD 86 90 85 261 gut
11 41 24 Anastasios Ramoglou Freiherr Franz vom Dragonerreich GER 80 89 90 259 gut
12 20 33 Ulrike Glarner Nubis vom Hellerwald CHE 84 91 84 259 gut
13 25 37 Madelene Dahlgren Alexa European K9 Training Base SWE 83 86 88 257 gut
14 42 5 Jitka Šestáková Berkeley Anibag CZE II 87 82 80 249 gut
15 9 31 Gerhard Thalhammer Phoebe vom Landgraf AUT 82 86 80 248 gut
16 32 21 Frigyes Sasvári Ursula HUN 72 80 91 243 gut
‐‐‐ 14 45 Giulia Viano Malibu Kenia ITA 59 91 97 247 ungenügend
‐‐‐ 34 9 Miska Ahleskos Aatu vom Stahlberg FIN 46 93 80 219 ungenügend
‐‐‐ 24 16 Klaus Jorgensen Jackie vom Maindreieck LTU 32 85 96 213 ungenügend
‐‐‐ 2 1 Jaroslava Mikulecká Baltazar von den Pegnitzratzen CZE I 32 88 91 211 ungenügend
‐‐‐ 7 12 Mari Kainiemi Yenicerin Acca Larentia FIN 26 85 94 205 ungenügend
‐‐‐ 16 43 Oriana Roma Bacco de'Andreoli ITA 16 93 90 199 ungenügend
‐‐‐ 31 20 Bianka Zankó Szélmalom Hella HUN 59 58 82 199 ungenügend
‐‐‐ 8 34 Monica Anthony C‐Amos vom Haus Mann USA 19 86 88 193 ungenügend
‐‐‐ 35 18 Andrea Balogh Fandango von Yesbe HUN 22 83 88 193 ungenügend
‐‐‐ 13 39 Eleonor Sjögren Mea von der Burgstätte SWE 15 86 90 191 ungenügend
‐‐‐ 4 6 František Dočekal Cheri vom Hexenzauber CZE II 18 87 84 189 ungenügend
‐‐‐ 37 38 Nilla Bengtsson Cape Secure Angel's Kiss SWE 25 88 76 189 ungenügend
‐‐‐ 27 41 Barbara Valenti Altengarde Drykon ITA 0 92 95 187 ungenügend
‐‐‐ 28 35 Jose Luis Cardo Beltran Nico de Covalta ESP 3 92 91 186 ungenügend
‐‐‐ 38 22 Jörg Fritsche Ataraxie´s Emil GER 10 87 86 183 ungenügend
‐‐‐ 22 11 Päivi Rytivaara Pirat vom Warringhof FIN 0 89 92 181 ungenügend
‐‐‐ 5 2 Kristýna Čorbová Sesto Senso Akagera CZE I 0 86 90 176 ungenügend
‐‐‐ 15 3 Leona Sosnová Apollo od Novomlýnských Jezer CZE II 0 76 98 174 ungenügend
‐‐‐ 1 17 Günther Judit Berborinco Axa‐Thea HUN 10 78 80 168 ungenügend
‐‐‐ 18 14 Patrick Voermans Lexus les Deux Peupliers NLD 12 86 65 163 ungenügend
‐‐‐ 30 15 Corné Houtepen Morax les Deux Peupliers NLD 0 82 78 160 ungenügend
‐‐‐ 21 25 Peggy Beyer Harley von Londorf GER 82 74 abbr. 156 ungenügend
‐‐‐ 26 28 Markus Kovac Guard of the Triumphal Arch Aphrodite AUT 27 73 abbr. 100 ungenügend
‐‐‐ 40 40 Arja Andersson Red Label's over all Onja SWE 5 91 abbr. 96 ungenügend
‐‐‐ 3 44 Giuseppe Soprani Jody von Schattenjäger ITA ‐‐‐ 91 92 183 verletzt
‐‐‐ 6 42 Federico Pongelli Altengarde Eres ITA ‐‐‐ 92 disq. ‐‐‐ disqualifiziert
‐‐‐ no start 4 Véra Strnadová Belolobo von den Pegnitzratzen CZE II ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐  
‐‐‐ no start 19 Jozsef Pityinger Hazel de la Scytha HUN ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐  
‐‐‐ no start 36 Ludek Silhavy Pride of Russia Shagira ESP ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐  
‐‐‐   Reserve Frigyes Sasvári Umbro HUN ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐  
‐‐‐   Reserve Eleonor Sjögren Faiella iz Korolevstva d'Allba SWE ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐ ‐‐‐